Apie LT1918

„LT1918“ projektas buvo skirtas Lietuvos modernios valstybės atkūrimo šimtmečiui ir projekto veiklos buvo įgyvendinamos VšĮ „LT Centuria“ 2018 m. Projekto pagrindinis tikslas – autentiškai pristatyti Lietuvos valstybės atkūrimo istoriją ir pateikti ją socialinių tinklų kartai patrauklia forma, kuri būtų ne tik paveiki, bet ir turėtų išliekamąją vertę. Remiantis geriausia tarptautine praktika istorikų, viešųjų ryšių ir technologijų ekspertų komanda padeda pamatyti įvykių raidos kontekstą bei tokiu būdu sukuria pagrindą atvirai diskusijai apie Lietuvos valstybės atkūrimo kelią. Projekto misiją tęsia Kauno miesto muziejaus projektas „Prieš 100 metų“ .

 


 

Pažvelkime į dvi Lietuvas – šiandienos ir tą, kuri gyvavo lygiai prieš šimtą metų. Dvi visuomenes skiria epochos – viena lėtai žengia valstybingumo pradžios keliu, kita sparčiai veržiasi į žinių ir technologijų amžių. Įsivaizduokime šiek tiek stebuklingą, bet autentišką kontaktą, lyg Šimtmečio proga vykstantį gyvą pokalbį. Ar įmanoma asmeniškiau pajusti istoriją, giliau suprasti dabarties ir praeities priežastingumo ryšius? „LT1918“ komanda pasitelkdama moderniųjų medijų priemones ėmėsi misijos tai įgalinti ir per „gyvas“ patirtis skatinti kritinį požiūrį į istoriją bei pilietiškumą.

Projekto tikslas įgyvendintas per šias priemones ir programas:

  • LT1918 laiko juosta – socialinių tinklų įrašai (anlg. news feed), t. y. žinutės pasiekiančios mus lygiai 100 metų iš praeities (https://www.delfi.lt/projektai/100-lietuvai/; https://www.facebook.com/LT1918/posts/);
  • LT1918 portalas ir medijų priemonės – „wiki“ tipo Šimtmečio istorinės medžiagos archyvas-saugykla, kur patogiai pasiekiama to laikmečio dokumentinė ir vizualinė medžiaga; taip pat profesionalių tyrėjų parengti straipsniai.
  • LT1918 gyvosios patirtys – valstybės pažinimo dirbtuvės, t.y. patirtys suteikiančios galimybę jaunimui prisiliesti prie valstybės istorijos tyrimų.

Sužinok daugiau apie įvykusią „LT1918 Mokykloms“ programą (2018 m. pavasaris).

„LT1918“ projektą įgyvendino VšĮ „LT Centuria“ bendradarbiaujant su Lietuvos centriniu valstybės archyvu, Lietuvos valstybės istorijos archyvu, Kauno miesto muziejumi, Vilniaus universitetu ir kitais partneriais. Projekto didysis rėmėjas – lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, projekto informacijos sklaidos partneris – DELFI.

Kontaktams: lt1918@lt1918.lt

#LT1918 #V16 #Prieš100Metų 🇱🇹️🇱🇹️🇱🇹️Šiandien švenčiam Lietuvos atkūrimo 101-ąsias metines! Tai puiki proga padėkoti…

Posted by LT1918 on 2019 m. vasario 16 d., šeštadienis

 


Perspausdinti ir / ar kitaip platinti (naudoti) šioje svetainėje pateiktą turinį galima tik gavus raštišką sutikimą.

© Visos teisės į svetainės techninius, vizualinius sprendimus, taip pat atskirai pažymėtą turinį priklauso VšĮ „LT Centuria“  (kontaktams: lt1918@lt1918.lt).