Apie LT1918

Pažvelkime į dvi Lietuvas – šiandienos ir tą, kuri gyvavo lygiai prieš šimtą metų. Dvi visuomenes skiria epochos – viena lėtai žengia valstybingumo pradžios keliu, kita sparčiai veržiasi į žinių ir technologijų amžių. Įsivaizduokime šiek tiek stebuklingą, bet autentišką kontaktą, lyg Šimtmečio proga vykstantį gyvą pokalbį. Ar įmanoma asmeniškiau pajusti istoriją, giliau suprasti dabarties ir praeities priežastingumo ryšius? LT1918 komanda pasitelkdama moderniųjų medijų priemones ėmėsi misijos tai įgalinti ir per „gyvas“ patirtis skatinti kritinį požiūrį į istoriją bei pilietiškumą.

LT1918 pagrindinis tikslas – autentiškai pristatyti Lietuvos valstybės atkūrimo istoriją ir pateikti ją socialinių tinklų kartai patrauklia forma, kuri būtų ne tik paveiki, bet ir turėtų išliekamąją vertę. Remiantis geriausia tarptautine praktika istorikų, viešųjų ryšių ir technologijų ekspertų komanda padeda pamatyti įvykių raidos kontekstą bei tokiu būdu sukuria pagrindą atvirai diskusijai apie Lietuvos valstybės atkūrimo kelią.

Projekto tikslas įgyvendinamas per šias priemones ir programas:

  • LT1918 laiko juosta – socialinių tinklų įrašai (anlg. news feed), t. y. žinutės pasiekiančios mus lygiai 100 metų iš praeities (https://www.delfi.lt/projektai/100-lietuvai/; https://www.facebook.com/LT1918/posts/);
  • LT1918 portalas ir medijų priemonės – „wiki“ tipo Šimtmečio istorinės medžiagos archyvas-saugykla, kur patogiai pasiekiama to laikmečio dokumentinė ir vizualinė medžiaga; taip pat profesionalių tyrėjų parengti straipsniai.
  • LT1918 gyvosios patirtys – valstybės pažinimo dirbtuvės, t.y. patirtys suteikiančios galimybę jaunimui prisiliesti prie valstybės istorijos tyrimų.

Sužinok daugiau apie įvykusią „LT1918 Mokykloms“ programą (2018 m. pavasaris).

„LT1918“ projektą įgyvendina VšĮ „LT Centuria“ bendradarbiaujant su Lietuvos centriniu valstybės archyvu, Lietuvos valstybės istorijos archyvu, Kauno miesto muziejumi, Vilniaus universitetu ir kitais partneriais. Projekto didysis rėmėjas – lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, projekto informacijos sklaidos partneris – DELFI.

 


Įmones ir organizacijas norinčias prisidėti prie LT1918 iniciatyvų kviečiamos rašyti: lt1918@lt1918.lt.

Praktikos / savanorystės pasiūlymas (istorijos tiriamųjų projektų; komunikacijos/medijų; renginių organizavimo sritys): Prašome užpildyti šią FORMĄ.


Perspausdinant šioje svetainėje pateiktą turinį nuoroda į www.lt1918.lt būtina.